Nejen krabice, ale i výplň je důležitá – mnozí z nás obstarávají před stěhováním papírové krabice, lze je sehnat v supermarketech, ale i zakoupit, případně zapůjčit u stěhovací firmy. Na co se však často zapomíná, je vnitřní výplň. Celá řada věcí potřebuje uvnitř důkladně zabalit tak, aby nepřišly k úhoně, a není nejlepší nápad využít k tomu staré noviny a časopisy, které zapáchají a pouští toxickou barvu. A spoléháte-li se na ručníky a utěrky, co vám ochrání porcelán před rozbitím, nebudete jich mít tolik a hlavně jsou příliš těžké a nejsou zrovna ideální pro balení skla a dalších křehkých věcí. Spolehněte se na osvědčené materiály – bublinkovou fólii a tenkou flexi fólii pro balení nábytku a spotřebičů.
Největší oříšek – smontování nábytku – dnes je docela běžné, že se nábytek zhotovuje ve formě stavebnice. Když si jej pořídíme, máme k dispozici návod na sestavení a poté, co jej smontujeme, nám připadá, že to je tak snadné, a že bychom montáž zopakovali klidně ještě jednou, a třeba naslepo. Uplyne několik měsíců či let, a pokud jste sestavovací návod vyhodili a stěhujete se, může být montáž nábytku stresující záležitost. Víte, že můžete tento krok přenechat stěhovací firmě stěhování bytů Praha Odnes to? Má potřebné zkušenosti, pracovní postupy a pomůcky a poradí si i s vestavěnými skříněmi na míru.
Další oříšek – parkování v Praze – když se řekne „kalamita“, mnozí z vás si představí půl metru sněhu ve městě, který dokonale zaskočil technické služby. Kalamitním stavem lze dnes ovšem označit i počet parkovacích míst versus množství automobilů, které v Praze někde musí zaparkovat. Městští radní to vyřešili elegantně – prostě si zaplatíte parkovací místo, ale to je jen teorie. Když se potřebujete přestěhovat, stává se, že pro větší nákladní vůz nebude v den D potřebný volný prostor, a to je malér. Nespoléhejte na náhodu a zajistěte si volné místo včas úřední cestou a pamatujte – úředníci na magistrátu mají 30 dnů na vyřízení vaší žádosti.